عملکرد موسسه در دهه‌فجر

عملکرد موسسه در دهه‌فجر

موسسه آموزش عالی آیندگان به منظور گرامیداشت ایام‌الله دهه مبارک فجر و چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اقدام به برگزاری نشست‌هایی تحت عنوان " سلسله نشست‌های دهه‌فجر" با حضور اساتید حوزه و دانشگاه و متخصصین در حوزه‌های مختلف نمود. این نشست‌ها به دلیل پاندمی امیکرون و لزوم رعایت نکات بهداشتی به صورت مجازی و در بستر اسکای‌روم برگزار شد. لازم به ذکر است نشست‌ها مورد استقبال شرکت‌کنندگان و بالاخص دانشجویان قرار گرفت. در پایان هر نشست دانشجویان سوالات خود را از مهمان مراسم پرسیده و پاسخ خود را دریافت می‌کردند. 

نشست اول با محوریت انقلاب اسلامی و مستضعفان با سخنرانی استاد فرهیخته دانشگاه دکتر امین دیلمی معزی

در این نشست دکتر امین دیلمی معزی ضمن عرض تبریک به مناسبت آغاز دهه مبارک فجر و ورود امام خمینی (ره) به ایران اسلامی  به تبیین اهداف انقلاب اسلامی پرداخت، وی همچنین به چگونگی شکل‌گیری انقلاب شکوهمند اسلامی اشاره و در خصوص روند پیروزی انقلاب و نقش پررنگ جوانان در آن سخنرانی نمود. 

نشست دوم با محوریت انقلاب اسلامی، خودباوری، جوان ایرانی با حضور اساتید حوزه و دانشگاه دکتر یوسف عسگرپور و حاج مصطفی شاپوری

در دومین روز از دهه مبارک فجر که تحت عنوان " انقلاب اسلامی، خودباوری، جوان ایرانی" نامگذاری شده است موسسه آموزش عالی آیندگان مراسم این روز را با حضور اساتید فرهیخته حوزه و دانشگاه دکتر یوسف عسگرپور و حاج مصطفی شاپوری برگزار نمود. در این مراسم سخنرانان به نقش جوانان در ایجاد انقلاب و پیروزی آن اشاره داشته و تاکید کردند که خودباوری و اعتماد به نفس یکی از ارکان‌های موفقیت جوانان در عرصه‌های مختلف علمی و اجتماعی خواهد بود. در پایان مراسم دانشجویان حاضر سوالات و ابهامات خود را مطرح و سخنرانان به آن‌ها پاسخ گفتند.

 

نشست سوم با محوریت انقلاب اسلامی، جهاد و مقاومت، ایثار و شهادت با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا رضایی امام جمعه محترم نشتارود

در این نشست پربار حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا رضایی، امام جمعه نشتارود، مفهوم جهاد و شهادت و جایگاه شهید در دین را بیان نموده و یکی از دلایل پیروزی انقلاب اسلامی را شهادت‌طلبی و ایثار در بین اقشار مختلف مردم از جمله جوانان و دانشجویان بیان کرد. در ادامه جلسه مهمانان حاضر در مراسم سوالات خود را مطرح نموده و پاسخ خود را دریافت کردند.

نشست چهارم با محوریت انقلاب اسلامی، قرآن، عترت، غیرت دینی با حضور دکتر ابراهیم عشوریان

روز شنبه 16 بهمن ماه 1400 با عنوان انقلاب اسلامی، قرآن، عترت، غیرت دینی نامگذاری شده است. به همین مناسبت در خدمت دکتر ابراهیم عشوریان، دکترای جامعه شناسی اقتصادی مسئول هیات مدیره موسسه قرآن و عترت بشارت شهرستان تنکابن، بودیم. 

نشست پنجم با محوریت انقلاب اسلامی، عدالت محوری، فساد ستیزی با  حضور احمدرضا دلیران‌فیروز " قائم مقام پژوهشکده مطالعات راهبردی فلسطین"

پنجمین نشست از سلسله نشست‌های دهه مبارک فجر با حضور حضور احمدرضا دلیران‌فیروز " قائم مقام پژوهشکده مطالعات راهبردی فلسطین" در بستر فضای مجازی، اسکای‌روم، برگزار شد. در این نشست سخنران در خصوص عدالت محوری و اهداف انقلاب اسلامی در خصوص فسادستیزی صحبت کرد. در پایان نشست دانشجویان و مهمانان حاضر سوالات خود را در زمینه موضوع جلسه مطرح نمودند.

نشست ششم با محوریت انقلاب اسلامی، تکریم مقام زن، تحکیم بنیان خانواده با  سخنرانی خانم دکتر نژادهاشمی، مدرس دانشگاه و کارشناس مسئول واحد بهداشت روان مشاور امور زنان فرمانداری شهرستان تنکابن

مطابق با روز شمار دهه فجر 1400 روز دوشنبه 18 بهمن ماه خانم دکتر نژادهاشمی به عنوان سخنران مراسم به تبیین نقش تعیین کننده زنان در عرصه‌های مختلف اجتماعی پرداخت، وی همچنین به نقش تاثیر گذار بانوان در پیروزی انقلاب اسلامی و 8 سال جنگ تحمیلی اشاره نمود. 

نشست هفتم  با محوریت انقلاب اسلامی، ثبات، امنیت و اقتدار نظامی با حضور  سردار حسین دقیقی " مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی"

سه‌شنبه 19 بهمن ماه 1400 در ادامه سلسله نشست‌های دهه مبارک فجر موسسه آموزش عالی آیندگان میزبان سردار حسین دقیقی، مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود. سردار دقیقی در این نشست در خصوص امنیت موجود در جامعه و چگونگی حصول آن و اقتدار نظامی انقلاب اسلامی در بین جوامع دیگر سخنرانی نمود. این نشست نیز در پایان با پاسخگویی به سوالات مهمانان به پایان رسید. لازم به یادآوری است که این نشست نیز در بستر فضای مجازی برگزار شد.

نشست هشتم  با محوریت انقلاب اسلامی،اقتصاد مقاومتی، تولید ملی و کارآفرینی با حضور استاد فرهیخته دکتر مرتضی محسنی

در ادامه نشست‌های دهه مبارک فجر هشتمین نشست با حضور استاد فرهیخته دانشگاه، دکتر مرتضی محسنی، در سامانه اسکای‌روم برگزار شد.

نشست نهم  با محوریت انقلاب اسلامی، جهش علمی، نخبه‌پروری، تمدن اسلامی با حضور استاد فرهیخته حوزه و دانشگاه حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حسین اکبری

موسسه آموزش عالی آیندگان در نهمین نشست از سلسله نشست‌های دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ایران روز پنجشنبه 21 بهمن 1400 در خدمت استاد فرهیخته حوزه و دانشگاه حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حسین اکبری بود. سخنران این نشست در خصوص نقش نخبه‌ها و جهش علمی در پیروز انقلاب اسلامی و بعد از اشاره نمود. همچنین به دستاوردهای علمی بعد از انقلاب اسلامی اشاره و آنرا با قبل از انقلاب اسلامی مقایسه کرد. 

تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت انتشار: ۰۸:۲۵

کلید واژه ها: موسسه آموزش عالی آیندگان دهه فجر نشست دانشجو سردار


نظر شما :