جشنی برای دانشجو

جشنی برای دانشجو

یکی از مصادیق حرکت‌های عدالت خواهی و آرمانگرایی در جنبش‌های دانشجویی، اعتراضات 16 آذر 1332 دانشجویان دانشگاه تهران بود ، که به کشته شدن سه دانشجوی مظلوم دانشگاه تهران منتهی شد. به مناسبت گرامیداشت این روز و نیز ارج نهادن به مقام دانشجو، جشن با شکوهی در سالن اجتماعات موسسه آیندگان برگزار گردید که با حضور پرشور اساتید و دانشجویان رنگ تازه‌ای به خود گرفت.

در همین راستا موسسه آموزش عالی آیندگان سعی در ایجاد محیطی مفرح و دلپذیر برای دانشجویان دارد. به مناسبت فرارسیدن روز دانشجو جشن با شکوهی چهارشنبه مورخ 21 آذر ماه هزاروسیصد و نود و هفت در سالن اجتماعات  برگزار شد.

 در ابتدای برنامه دکتر محمد صابری، مدیر دانشجویی و فرهنگی، ضمن تبریک و خوشامدگویی به حضار در خصوص نقش و اهمیت دانشجویان در جامعه سخنرانی کرد.

صابری ضمن تبریک این روز و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو در شانزده آذر، بیان کرد: دانشگاه‌ها موتور محرک جامعه هستند که با پرورش نیروهای متعهد و متخصص درصدد رفع کاستی‌های موجود در جامعه بر می‌آیند. سپس به ارزش دوران دانشجویی اشاره کرده و این دوران را بهترین فرصت برای مطالعه و با هدف زندگی کردن دانست.

 سپس از دانشجویان موفق موسسه تجلیل بعمل آمد. دانشجوی گرانقدر پهلوان مجتبی گلیج دارنده عنوان قهرمانی و نائب قهرمانی جهان در رشته کشتی آزاد که علاوه بر هدیه بورس رایگان تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد به وی اختصاص یافت.  دانشجوی گرامی شهریار نوروزی رئیس کانون دانشجویی هلال احمر که به جهت زحمات و برنامه‌ریزی در برگزاری مانورهای منطقه‌ای در زمینه‌های مختلف از وی با اهدا جایزه تجلیل شد.

در ادامه دکتر حسن خداوردی، مدرس دروس الهیات و معارف، در خصوص فلسفه نامگذاری روز دانشجو و خصوصیات دانشجوی موفق سخنرانی کرد. خداوردی افزود: دانشجو باید در جامعه مطالبه‌گر باشد.

ادامه برنامه با اجرای نمایشنامه کمدی از گروه سوگند و سپس موسیقی زنده و نیز برش کیک جشن روز دانشجو، توسط دانشجویان ادامه پیدا کرد؛ و با اجرای مسابقه و اهدای جایزه به پایان رسید؛ و خاطره ای خوش و هیجان‌انگیز در دل دانشجویان برجای گذاشت.

تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت انتشار: ۱۸:۳۰

کلید واژه ها: فرهنگی جشن دانشجویی روز دانشجو


( ۱ )

نظر شما :