کارگاه آموزش پیشگیری از ایدز در موسسه برگزار شد.

کارگاه آموزش پیشگیری از ایدز در موسسه برگزار شد.

از زمان نخستین مورد شناسایی شده بیماری ایدز در ایران بیش از 30 سال می گذرد و در این مدت نیز پیشرفت های زیادی در عرصه تشخیص ودرمان این بیماری در سطح مجامع علمی داخلی و خارجی حاصل شده است .
درحال حاضر ایدز تنها بیماری است که درهمه کشورهای جهان، چه غنی و چه فقیر، بعنوان یک مشکل حیاتی مطرح است و تنها یک مشکل بهداشتی نیست بلکه یک مشکل اجتماعی- فرهنگی و اقتصادی بر جوامع بشری است .
نخستین مورد بیماری ایدز در ایران در سال 1363 در یک کودک 6 ساله مبتلا به هموفیل که از فاکتورهای انعقادی وارداتی آلوده به ویروس ایدز( اچ آی وی ) استفاده می کرد ، گزارش شد.

هرچند براساس آمارهای رسمی شمار مبتلایان به بیماری ایدز درکشور ایران بیش از 30هزار نفر اعلام شده است اما به اعتقاد کارشناسان و متخصصان بیماریهای عفونی بر اساس فرمول های سازمان بهداشت جهانی تخمین تعداد افراد مبتلا به این بیماری بیش از 90هزار نفر در کشور اعلام شده است . 
این فاصله آماری بین موارد ثبت شده و تخمین به دلیل عدم اطلاع افراد از وضعیت آلودگی خودشان است . 
بیماران مبتلا به ایدز یکی از آسیب پذیرترین اقشار جامعه هستند که بعلت پیش داوری های نادرست و ترس از مبتلا شدن ( به دلیل عدم آگاهی از راههای انتقال بیماری ) ، این بیماران در مورد انتخاب مسکن، شغل، مراقبت های بهداشتی و حمایت عمومی مورد تبعیض قرار می گیرند. 

به جهت اهمیت بیماری و راههای ابتلا و پیشگیری از آن، موسسه آموزش عالی آیندگان هر ساله کارگاه آموزشی تحت عنوان " پیشگیری از ابتلا به بیماری ایدز" را برگزار می‌نماید. به همین دلیل کارگاه آموزشی ذکر شده روز سه‌شنبه مورخ 13 آذر 1397 با حضور دانشجویان در سالن اجتماعات برگزار گردید.

 

تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت انتشار: ۰۸:۵۹

کلید واژه ها: کارگاه آموزشی ایدز دانشجویی پیشگیری


( ۱ )

نظر شما :