کارگاه آموزشی CFT ویژه رشته روانشناسی

کارگاه آموزشی CFT ویژه رشته روانشناسی

درمان متمرکز بر شفقت براساس رویکرد تحولی عصب شناختی برای مشکلات سلامت ذهنی شکل گرفته است و بر چهار حوزه تجارب پیشین و تاریخچه ای، ترس های اساسی، راهکارهای احساس امنیت، پیامدها و نتایج پیش بینی نشده و غیرعمدی، متمرکز است.

شفقت مهارتی است که می توان به کسی آموخت و سپس با تمرین ان توسط آن شخص،سیستم های فیزیولوژی عمومی و ایمنی فرد تحت تاثیر قرار گیرد. این درمان یکپارچه نگر، برگرفته از علم عصب شناسی، روانشناسی اجتماعی، رشد،تحولی و بودایی همچنین بسیاری دیگر از سایر مدل های درمانی در مشکلات ذهنی است.

در این درمان از طریق ایجاد  و یا فازایش یک رابطه شفقت ورز درون مراجعان با خودشان به جای سرزنش کردن، محکوم کردن و یا خود انتقادی، کمک لازم به مراجعان می شود.

از نتایج این نوع درمان، مهم شمردن بهزیستی، درک و همدلی، همدردی کردن، عدم قضاوت و عدم مقصر شمردن دیگران، تحمل و یا تاب آوری، آشفتگی، درد و رنج، از طریق توجه، تفکر، رفتار، تصویرسازی، احساس، حس کردن شفقت آمیز است.

درمان متمرکز بر شفقت، ریشه در شفقت دارد پس این تاکید بر شفقت بایستی در همه جنبه‌های درمان از جمله ارتباط با درمانجو و شیوه کمک ما به ایشان برای ارتباط با خود و دیگران جاری باشد. از طرفی دیگر همه متخصصان بر این باورند که هسته اصلی رابطه مراجع و درمانگر بر شفقت است.

به دلیل اهمیت این موضوع مرکز مشاوره موسسه آموزش عالی آیندگان در نظر دارد، کارگاه آموزشی تخصصی تحت عنوان " درمان مبتنی بر شفقت CFT"  را با اعطای مدرک معتبر برگزار نماید.

مدرس کارگاه: دکتر مرتضی ترخان

زمان: پنجشنبه 26 آبان 1401 ساعت 8 الی 11 صبح 

مکان: سالن اجتماعات موسسه 

تماس جهت ثبت‌نام سه‌شنبه تا چهارشنبه ساعات اداری 09393413975

 

 

 

 

 

 

تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت انتشار: ۰۹:۲۶

نظر شما :