کارگاه آموزشی رفتارسازمانی

کارگاه آموزشی رفتارسازمانی

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی آیندگان:

درک رفتار افراد نه فقط برای مدیران سازمان مهم است بلکه برای همه مردم اهمیت دارد. بدیهی است که شناخت و بکارگیری رفتار صحیح، محیط سازمان را جالبتر و میزان بهره‌وری را افزایش می‌دهد. مطالعه موارد مختلف نشان دهنده آن است که همواره پیشگیری با ارزش‌تر از درمان است. به طور کلی اگر توانایی و درک چرایی رفتار افراد موجود باشد آنگاه امکان پیش بینی، کنترل و پیشگیری از رفتار بیشتر می‌شود.

با توجه به اهمیت این مساله و در جهت دانش‌افزایی کارکنان به همت معاونت پژوهش و فناوری، دکتر سید احمد عدالت‌پناه، روز چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۱، کارگاه آموزشی تحت عنوان " رفتار سازمانی" با تدریس دکتر مرتضی ترخان، دانشیار گروه روانشناسی دانشگاه پیام‌نور، در سالن اجتماعات موسسه آموزش عالی آیندگان برگزار شد. در این کارگاه آموزشی که مسئولین و کارکنان موسسه حضور داشتند، دکتر مرتضی ترخان ضمن تقدیر و تشکر از ریاست موسسه جهت برگزاری این کارگاه آموزشی و لزوم آشنایی افراد با چگونگی رفتار سازمانی در خصوص اهمیت رفتار مناسب در بین کارکنان و دانشجویان صحبت کرد.

وی در سخنان خود افزود: در گذشته اغلب مدیران تجربی، بعد ادراکی و اسنانی شغل خویش را یا نادیده می‌گرفتند یا ساده انگارانه به آن نگاه می‌کردند و معتقد بودند که کارکنان اساساً تنبل‌اند و فقط با پول برانگیخته می‌شوند ولی باید در نظر داشت که رفتار انسان در کار بسیار پیچیده‌تر و متنوع‌تر از آن چیزی است که گرایش سنتی انگیزه اقتصادی ادعا کرده است. لاری کامینگز تأکید می‌کند که رفتار سازمانی راهی برای تفکر، طریقی برای درک مشکلات و تلاش برای یافتن راه  حل‌های عملی مبتنی بر تحقیقات علمی است.

جلسات بعدی این کارگاه ارزشمند متعاقبا اعلام خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت انتشار: ۱۰:۲۶

کلید واژه ها: موسسه آموزش عالی آیندگان رفتار سازمانی کارگاه آموزشی


( ۳ )

نظر شما :